Z dzieckiem na szlaku. W jaki sposób się przygotować do górskiej włóczęgi?

Posted on 03/10/2020 8:18am

Być może właśnie zrezygnowałaś z aktywnego odpoczynku, obawiając się, iż będzie on nazbyt ciężki dla twego malucha czy też trudny do przygotowania. Nie musi tak być. Maluchy lubią odkrywać nowe miejsca. Miej na względzie jednak, by wybierając się na wędrówkę w góry z maluchem odpowiednio się do tego przygotować.


Wędrowanie z dzieckiem po górach wcale nie jest nierealne, choć nie jest tak łatwe jak w grupie dorosłych. Jeżeli nie będziecie nastawiać się na podbijanie wierzchołków, a jedynie tak nieco dłuższy jak też trudniejszy spacer, wszystko powinno się świetnie udać. Poniżej kilka rad, w jaki sposób zorganizować górską wyprawę dla małych dzieci. Górska włóczęga z malutkim dzieckiem powinna być bezpieczna. Najważniejsze, ażeby za każdym razem dostosować eskapadę do możliwości a także usposobienia potomka. Wybierając dzień górskiej włóczęgi, zwróć uwagę, by pogoda była dobra jak też stabilna. Pamiętaj również, że trasa musi być krótka jak też urozmaicona. Na trasie musi znajdować się schronisko bądź inne miejsce, gdzie można się schronić w przypadku załamania aury czy też po prostu wypocząć.


Salon, apartament Jaguara w Londynie
Author: Jaguar
Source: www.jaguar.pl


Zgromadź ekwipunek. Jest to kolejny istotny element przygotowań. Zawsze trzeba mieć z sobą dodatkowe ciepłe ciuchy – nawet w środku lata warto włożyć do plecaka kurtę, czapkę oraz rękawiczki dla dziecka. Wówczas nawet jeżeli pogoda ulegnie pogorszeniu, będziesz mieć pełne przekonanie, że mały wędrowca nie zmarznie oraz dokończycie pieszą włóczęgę w miarę komfortowo. Niezbędne są też ubrania na zmianę, gdyby smyk pobrudził się albo przemoczył. Jeśli twoje dziecko jest malutkie oraz będzie wędrowało wspólnie z tobą w chuście, szlak powinien być dobrany do możliwości rodzica, jaki będzie niósł dziecko.
Zaś dla dziecka, które wędruje samo, droga od miejsca startu do schroniska albo innego punktu wyznaczonego na postój nie może być dłuższa niż 1,5 godziny. Zarezerwuj odpowiednio wcześniej noclegi Zakopane jest świetnym miejscem na wypad z maluchem.

Tags: nocleg, Zakopane, ekwipunek, droga