Godne polecenia miejsca w Szczawnicy

Posted on 18/05/2020 7:37am

Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową z powyżej 200-letnią tradycją. Wyjątkowe umiejscowienie uzdrowiska (w kotlinie Grajcarka) sprawia, iż tworzy się tutaj szczególny mikroklimat, a dostępne bogactwo naturalne i inne atrakcje są na wyciągnięcie dłoni.


Dostępność ośrodków noclegowych jest w tym miejscu ogromnie duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica czy domki ochodzita domki letniskowe Szczawnica ażeby znaleźć mnóstwo propozycji (my możemy polecić tę stronę). Szczawnica to miasto uzdrowiskowe, położone na południu Polski w powiecie nowotarskim, nad potokiem Grajcarkiem. Miejscowość zlokalizowana jest pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Pieninami, które wznoszą się już za doliną potoku Grajcarka. W mieście tym swój początek ma pieszo-rowerowy szlak, zwany Drogą Pienińską, jaki wiedzie wzdłuż rzeki Dunajec po czym kończy się w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do przeróżnych atrakcji turystycznych jest jednym z decydujących punktów przy wyborze miejsca wypoczynku.

Szczawnica zlokalizowana w południowej części Polski, zaraz przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się wielką liczbą atrakcji dla osób o różnorodnych wymogach jak też w różnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla maluchów, dla młodzieży, lecz też dla osób starszych. Każdy odkryje coś dla siebie, to wymarzone miejsce dla wielbicieli sportu, w tym sportów ekstremalnych, ale też dla osób lubiących zwiedzać ciekawe budowle, poznawać cudne zakątki przyrody albo po prostu - pospacerować, wypocząć oraz zrelaksować się.


popularne domki letniskowe w Szczawnicy
Author: Blaye Cotes de Bordeaux
Source: http://www.flickr.com
Szczawnica oraz jej okolice są stworzone do turystyki rowerowej - amatorskiej jak też zawodowej. Wielość wygodnych ścieżek powoduje, że w krótkim czasie możemy zwiedzić o wiele więcej atrakcji aniżeli w wypadku pieszej wędrówki. Szczególnie zachwycająca jest popularna marszruta do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, jaka swój start ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się start wielu ścieżek rowerowych jak też krajoznawczych tras rowerowych, jakimi można dojechać prawie we wszystkie ciekawiące podróżników miejsca.


Szlaki rowerowe możemy z sobą łączyć, przedłużać czy zmniejszać, dopasowując całą ekskursję rowerową pod względem długości, trudności albo zwiedzania. Gwarantowane są przepiękne panoramy. Istnieje opcja wypożyczenia rowerów do własnego użytku na cały dzień. Usługę tę realizują rozliczne pensjonaty czy też profesjonalne wypożyczalnie bicykli. Mapę tras rowerowych możesz uzyskać w informacji turystycznej.

Tags: rower, wypoczynek, budowle, Pieniny, atrakcje, Szczawnica