Rewelacyjny urlop nad polskim morzem w Sopocie

Posted on 23/09/2020 8:17am

Sopot to jedno z trzech miast przynależnych do aglomeracji nazywanej Trójmiastem. Sopot położony jest pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej popularną miejscowość letniskową w regionie. Czytając oferty zapewne powinno się wziąć pod uwagę Sopot i wystarczająco wcześniej zarezerwować noclegi lub wynająć domki wypoczynkowe nad Bałtykiem.

Krzywy Domek w Sopocie
Author: dungodung
Source: http://www.flickr.com/
Miasto Sopot funkcjonuje zarówno, jako kurort turystyczny jak i miejscowość kuracyjna. Jego identyfikatorem jest molo spacerowe – najdłuższy nadmorski pomost wykonany z drewna w Europie (512 m).

Przy molo mieści się uprzystępniona do zobaczenia latarnia morska oraz Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami uzdrowiskowymi, muszlą koncertową i fontanną. W tym miejscu ma swój zaczątek główny sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, określana potocznie Monciakiem. Deptak zabudowany jest kamienicami z przełomu XIX i XX w. i mieszczą się przy nim kina, teatr, popularne kluby, kawiarnie i sklepiki lokalnych artystów. Stoi również tutaj zdumiewający swoją budową Krzywy Domek. Sopocki Zakład Balneologiczny przystrojony jest przez rozmaitego rodzaju witraże i rzeźby i proponuje pacjentom lecznicze kąpiele solankowe a także inhalacje (więcej na stronie www - najistotniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko powszechnie nazywane „Górą Zamkową” lub „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o rozmiarach czterdzieści pięć na czterdzieści dziewięć i pół, cmentarz żydowski z tysiąc dziewięćset trzynastego roku, Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.

Na fanów aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka wiele atrakcji: lodowisko leżące na lądowej stronie mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, Aquapark, boiska siatkówki plażowej i możliwość uprawiania wielu sportów wodnych.

Najważniejszą aranżowaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, w trakcie, którego na scenie Opery Leśnej śpiewają zarówno polskie, jak i zagraniczne znakomitości. Inne atrakcyjne sopockie wydarzenia, które odbywają się w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival.

Masz chęć zgłębić niniejszą sprawę nieco dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w tym tekście, który również opisuje taką tematykę.

Sopot jest też gospodarzem ważnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (dodatkowe informacje - tu).Do najbardziej wartościowych rejonów w okolicznych okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma unikatowymi gatunkami roślin i ptaków.

Decydując się na spędzenie wakacji w Sopocie powinno się zarezerwować trochę czasu na odwiedzenie też Gdyni i Gdańska. Najprościej jest dostać się tam popularną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Oprócz tego do Gdyni można dotrzeć rowerem specjalną ścieżką rowerową albo na nogach piaszczystym brzegiem.

Author: k.s.