Poczuj atmosferę Krakowa - z jakiego powodu tak często przyjeżdżamy do Krakowa

Posted on 09/10/2020 10:52am

Kraków to jak wiadomo kolebka tradycji, także architektonicznej. Dlatego też warto popatrzeć na miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem - ich widok pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Lubimy Kraków za zabytki, kulturę, specyficzny klimat oraz miłe wspomnienia.


wycieczka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com
Najważniejsze miejsca Krakowa potrafimy wyrecytować jednym tchem, wyrwani z głębokiego snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice... To one zapraszają tu co roku większość spośród 9,2 mln gości, w tym 2,5 mln obcokrajowców.Jak wiemy, Kraków to miasto znajdujące się w „sąsiedztwie Pana Boga”. Pokaźną listę świątyń, którą każdy rodak zwiedzić powinien otwierają Katedra Wawelska, wymieniony powyżej kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś magicznego.

Jeżeli chcesz zgłębić rozpatrywane zagadnienie również pod innym kątem oraz poszukujesz analogicznych danych, to więcej zobaczysz w treści.

Otacza je aura tajemniczości, tak jakby w jakiś trudny do zdefiniowania sposób czas zatrzymał się tam wieki temu. Miasto sprzyjające refleksji i...zakochanym. Doskonale zachowane i mające tajemnicę. Zabytki, klimat Starego Rynku, w którym mieszają się głosy turystów w różnych językach to powody dla których tak chętnie tu powracamy.Czy jest jednak szansa dla turystów, by choć przez moment poczuli magię tego miejsca? Gdyż aby w pełni cieszyć się krakowskimi, turystycznymi atrakcjami musimy zagwarantować sobie choć parę noclegów.

Oczywistym jest, że Kraków to nie tylko turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, zapraszające inwestorów i biznesmenów. Jeśli więc jesteśmy turystami lub przyjechaliśmy w interesach to warto wybrać taki nocleg, który umili nam pobyt w tym mieście. Baza hotelowa w związku z cyklicznie organizowanymi, dużymi wydarzeniami jest na tak wysokim poziomie, iż noc którą zamierzamy spędzić w mieście królów Polski będzie niezapomniana.

Tym bardziej, że na turystów czeka imponująca baza hotelowa, setki restauracji czy pubów, z których ponad 200 działa w najbliższym sąsiedztwie Rynku Głównego. I to w dużym stopniu z myślą o odwiedzających władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, uznając zabytkową część miasta za tzw. park kulturowy. To sukces, którego nie odważyło się skopiować żadne inne miasto.

Tags: hotele, noclegi