Nowy rok szkolny zacznie się dosłownie za chwilę. Nie cieszy to większości uczniów i mówiąc szczere, także nie wszystkich rodziców

Posted on 23/09/2020 8:09am

Jeżeli rozchodzi się o uczniów sprawa jest jasna - koniec wakacji każdorazowo napawa małym pesymizmem. Kończy się czas słodkiego lenistwa, a zaczyna czas często naprawdę wytężonej pracy.
landszaft - kuchnia
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


To nie bywa również czas, który lubią rodzice. Ich jasne że nie przerażają obowiązki szkolne, ale związane z nim koszty, a wcale nie bywa ich niewiele. Ci z nas, którzy mają pociechy w wieku szkolnym zdają sobie z tego bardzo dobrze sprawę. Rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko opłaty uiszczane w poszczególnych szkołach, zebrania rodziców u każdego z dzieci, ale też czas, kiedy na pierwsze miejsce wysuwają się wycieczki szkolne, które niesłychanie często organizowane są akurat w tym okresie, zanim jeszcze pogoda na nie pozwala. To to jasne nie wyłącznie koszty spędzają nam sen z powiek, lecz także coraz częściej świadomość tego, że jako rodzice musimy zadbać o bezpieczny wyjazd naszych dzieci. Na szkołę nie powinno się spychać całej odpowiedzialności i zawsze któryś z rodziców powinien czuwać nad tym , by wycieczki szkolne odbywały się całkowicie sprawnymi środkami lokomocji. To niesłychanie istotne, bo niejednokrotnie zdarzały się przypadki, że młodzież podróżowała niesprawnymi autokarami .

Jeśli zainteresowała Cię ta tematyka, bez ociągania sprawdź również to unikalne www (www.edenbus.com.pl), gdyż przeczytasz tam niezwykle wartościowe informacje.

To niesie ze sobą bardzo duże zagrożenie i ktoś z rodziców musi tego normalnie przypilnować. Wychowawca nie zawsze ma sposobność wszystko doskonale skontrolować i koniecznie należy mu w tym pomóc.Drugą istotną sprawą bywa także trzeźwość kierowcy.
Należy ująć, że każdy wyjazd pozwala naszym pociechom doświadczyć czegoś nowego, poznać przepiękne zakątki, rozszerzyć wiedzę i nie warto im tego zabraniać. Osłódźmy im zatem to rozpoczęcie roku jakimś atrakcyjnym wyjazdem.

Tags: wycieczki, rzeczy, bezpieczeństwo, natura, wyjazd