Jakie obowiązki będziesz mieć jako rodzic dziecka przedszkolu i w szkole?

Posted on 27/09/2020 7:50am

Dzień, kiedy nasze dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola lub szkoły na pewno zapisuje się w pamięci właściwie każdego rodzica jako dzień wyjątkowy. Wówczas właściwie pierwszy raz zdajemy sobie sprawę z tego, iż nasze dziecko się od nas stopniowo uniezależnia i staje się coraz mocniej samodzielne.
Jeśli nie mamy dodatkowo młodszej pociechy, wówczas niejednokrotnie okazuje się, iż trudno jest nam sobie z tym poradzić. Zawsze jednak można zaangażować się w życie szkoły!


Udział w imprezach


podróż pociągiem
Author: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Source: http://www.flickr.com


W szkole Twojego dziecka z czasem będzie organizowanych coraz więcej wszelkiego rodzaju imprez. Imprezy karnawałowe, wycieczki szkolne, półmetki, w końcu studniówka – okazji bez wątpienia jest mnóstwo, a właściwie za każdym razem szkoła będzie potrzebowała pomocy rodziców przy ich organizowaniu. Będziesz mógł jeździć na wycieczki z klasą swego dziecka jako opiekun – wówczas będziesz mógł mieć swoją pociechę właściwie przez cały czas na oku. Jednocześnie dobrze sprawdzi się system, w którym raz na jakiś czas będziesz uczestniczył w różnego rodzaju imprezach szkolnych jako opiekun. Zazwyczaj nasze dzieci nie chcą, aby ich rodzice wyjeżdżali na wycieczki szkolne czy brali udział w szkolnych imprezach, jednak jeżeli wykorzystasz właściwe argumenty, wówczas oczywiście uda Ci się przekonać swe dziecko, że wcale nie jest to tak złe rozwiązanie.


KomITet szkolny


Właściwie w każdej klasie zawiązuje się jest komitet rodzicielski, który na bieżąco zajmuje się organizacją najważniejszych dla tej klasy kwestii.
Jeśli pragniesz być bliżej swojego dziecka, wtedy niewątpliwie musisz stać się członkiem takiego komitetu. Po pierwsze będziesz mieć wpływ na rozwijanie klasy swojej pociechy, a równocześnie dobry kontakt z nauczycielami jest niemal nie do przecenienia.

Tags: rodzice, wycieczki, czas, impreza, IT