Końska dawka aktualności

Konie i podróże to dwie pasje, które staramy się połączyć. Śledźcie nasze zmaganie w podróży.

Ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu, rola tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Posted on 16/01/2021 8:11am
Kołobrzeg
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Kołobrzeg jest jednym z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad naszym morzem. Co roku przyjeżdżają do niego setki tysięcy wczasowiczów, szczególnie w sezonie letnim miasto to, podobnie jak inne nad morzem, na dużo więcej turystów niż mieszkańców. Do Kołobrzegu większość osób przyjeżdża przede wszystkim dla morza i piaszczystych plaż, generalnie warunki do aktywnego wypoczynku są tam rzeczywiście wyśmienite.
Read more >>

Czas na odpoczynek w górach!

Posted on 16/01/2021 8:06am
Podróże z dzieckiem
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a więc niebawem będzie czas wspaniały na wypoczynkowe eskapady. Jeśli łudzisz się, że w tym roku można pojechać w jakieś znane wakacyjne miejsce bez zaklepania pobytu na sporo miesięcy przed wyjazdem, muszę cię rozczarować – to jest nieprawdopodobne.
Read more >>

Jak bez problemu załatwić interesujący i atrakcyjny cenowo nocleg?

Posted on 16/01/2021 8:04am
Salon, BB Magnolia Apartments
Author: B&B Magnolia Apartments
Source: B&B Magnolia Apartments
Przed każdym sezonem urlopowym tysiące Polaków myśli nad tym, gdzie spędzić wakacyjny wypoczynek. Na szczęście w obecnych czasach znalezienie nieźle wyposażonej i nie za drogiej kwatery nie jest tak trudne, jak w okresie, kiedy dostęp do internetu nie był tak powszechny. Jednak wbrew pozorom informacje, jakie wyszukamy w sieci, nie każdemu muszą pomóc w skutecznym wynajęciu lokum. Fundamentalną kwestią, której trzeba się dokładnie przyjrzeć, jest tytułowe pytanie, na które poznanie odpowiedzi powinno oszczędzić sporo czasu zainteresowanym osobom.
Read more >>

Czym potrafią pochwalić się apartamenty w Zakopanym oraz które ponadto atrakcje można dzięki nim obejrzeć?

Posted on 16/01/2021 7:59am
Tajlandia
Author: Joe Taylor
Source: http://www.flickr.com
Wszelki Polak rozumie, które miasteczko jest mroźną stolicą Polski. Zakopane to miasto, jakie prawa miejskie uzyskało w 20-leciu międzywojennym, lecz było założone dużo wcześniej, w 1578 roku. Jego populacja wynosi niespełna 30 tys. mieszkańców, jednak jeżeli dodać do tego setki tysięcy odwiedzających, to końcowa liczba mogłaby być wręcz znacznie większa.
Read more >>

Czego powinniśmy posmakować w Tajlandii?

Posted on 16/01/2021 7:59am
wypadek
Author: iStock.com
Kraina uśmiechów jest jednym z najpopularniejszych kierunków, jeśli idzie o Azję Południowo-Wschodnią.


Wiele osób preferuje ten kraj, którym potocznie bywa mieniona Tajlandia, w charakterze celu swojej pierwszej podróży na ten kontynent.
Read more >>

Kiedy warto jechać w góry?

Posted on 16/01/2021 7:57am
wielkanoc w górach
Author: Capture The Uncapturable
Source: http://www.flickr.com
Góry to głównie bajeczne krajobrazy, krystalicznie czyste powietrze, cudowna przyroda a także dzikie zwierzęta.


Owe atrakcje zagwarantowane mamy w każdym sezonie. Ale kiedy najlepiej wybrać się w góry tak by w pełni korzystać z ich uroków zależy od preferencji każdego wagabundy.
Read more >>

Dlaczego opłaca wybrać się do Tunezji i co trzeba na pewno obejrzeć?

Posted on 16/01/2021 7:50am
budynki w Tunezji
Author: Sergio Conti
Source: http://www.flickr.com
Duże miasta pełne wartościowych skarbów starej architektury utrzymane w stylu arabskim, urokliwe wybrzeża oraz popularne kurorty, najwspanialsze na świecie stanowiska archeologiczne – tego typu atrakcje turystyczne przechowuje w swych granicach Tunezja.
Read more >>

Czy dalej warto jechać nad Bałtyk

Posted on 16/01/2021 7:45am
Władysławowo - plaża
Author: By dijey bobo
Source: http://www.flickr.com
Władysławowo - plaża
Author: By dijey bobo
Source: http://www.flickr.com
Staje się co raz cieplej. Sezon letni za pasem. A my siedzimy w pracy i marzymy o błogim próżniactwie. Ale dokąd wyjechać w tym roku? Słoneczna Grecja już zwiedzona, egzotyczne wysepki również się nam opatrzyły- może tym razem pora na Polskę? Tylko dokąd? W Tatrach, czy nad Bałtykiem?
Read more >>

Wielu ludzi wybiera się na wyjazdy windsurfingowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Posted on 16/01/2021 7:45am
Windsurfing
Author: Albert Torelló
Source: http://www.flickr.com
Wyjazdy windsurfingowe są interesującą propozycją. Ponieważ nasze życie pędzi do przodu jak oszalałe i przeważnie okazuje się dość nudne, to w wolnych porach poszukujemy takich ofert, które pozwolą nam na wykonanie czegoś nieprawdopodobnego, od czasu do czasu nawet wręcz szalonego, co zezwoli nam na nowo poczuć, że naprawdę żyjemy.
Read more >>

W jaki sposób możemy spędzać majówkę

Posted on 16/01/2021 7:40am
Po przedłużającej się zimie przyszła w końcu ożywcza wiosna. Meteorolodzy zapowiadają, że w obecnym roku dni wolne na początku maja będą słoneczne. Mieszkańcy Polski masowo wyjadą na urlop, by cieszyć się gorącem. Dla ludzi, którzy jeszcze nie wybrali, dokąd zamierzają pojechać na dni urlopowe, przeznaczamy ten oto poradnik. Omawiamy w nim 3 atrakcyjne możliwości, które trzeba wziąć pod uwagę.
Read more >>

Jakie pensjonaty Podlasie może nam zaoferować?

Posted on 16/01/2021 7:40am
podlasie
Author: sszdl
Source: http://www.flickr.com
W jakim miejscu pragniemy spędzić obecny urlop
Każdy czeka na urlop, bo posiada pewność, że wtenczas będzie miał sporo czasu na oddanie się własnym zainteresowaniom, a do tego wszystkiego jeszcze będzie posiadał dosyć czasu, żeby mieć szansę odwiedzić interesujące miejsca. Dlatego właśnie tak istotne jest to, by dobrze się namyślić, w jakim miejscu pragniemy spędzać własny urlop, tak by posiadać pewność, że na pewno odpoczniemy oraz będziemy usatysfakcjonowani z własnej decyzji.
Read more >>

Dlaczego dobrze jest spędzać czas w górach? Jakie zalety nam to oferuje? Dlaczego dobrze jest odwiedzać góry jak najczęściej?

Posted on 16/01/2021 7:35am
tatry
Author: Oliver
Source: http://www.flickr.com
Jest wiele powodów, przez które warto pojechać w góry. Jak jesteśmy powyżej 1000 metrów n.p.m. organizm produkuje o wiele więcej czerwonych krwinek, natomiast rozszerzone naczynia przyspieszają transportowanie tlenu oraz składników odżywczych. W ten sposób poprawia się samopoczucie oraz kondycja. Aktywny wypoczynek jednak przynosi także innego rodzaju korzyści, poznaj jakie to.
Read more >>

Tropikalne eskapady zorganizowane przez agencje podróży na które opłaca się pojechać zimą.

Posted on 16/01/2021 7:35am
wycieczka w egzotyczne góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
O ile ktoś myśli nad tym, w jakim miejscu mógłby spędzić wypad zimowy to ma obowiązek namyślać się nad opcją taką jak tropikalne wycieczki organizowane przez agencje podróży na jakie warto się wybierać właśnie zimą. W związku z tym, kiedy komuś będzie marzyć się ten wyjazd to w pierwszej kolejności powinien przyjrzeć się udostępnionym propozycjom z bliska, aby wyselekcjonować dla siebie wycieczkę interesującą, także pod kątem ceny.
Read more >>

Gdzie warto teraz wybrać się na wakacje

Posted on 15/01/2021 7:48am
Zamek w Pieninach
Author: adzica
Source: www.sxc.hu
Należy obecnie odpowiednio planować własne wakacje. Dobrze więc czasem zapoznać się z wielością propozycji wielorakich w większości wypadków nadzwyczaj atrakcyjnych biur podróży. Ilość propozycji okazuje się jednak na tyle znaczna, że czasem nie prosto jest wybrać wymarzoną ofertę dla siebie.
Read more >>